Fotoverslagen

Gemaakt op: 18 mei 2025

Bezoek aan de KNVB Campus

Het verenigen van veiligheid en gastvrijheid was in het kort het thema van de geslaagde bijeenkomst van de VBN op de campus van de KNVB in Zeist. Gastheer Leo van Vliet, in het dagelijks leven veiligheidsadviseur van de voetbalbond, vertelde hoe dat binnen zijn organisatie in zijn werk gaat.

Met ruim vijftig leden was het maximum aantal deelnemers ruimschoots gehaald. Na de nodige mededelingen van het bestuur, stak Leo van Vliet van wal met een uitleg over de rol van innovatie bij het veilig en gastvrij houden van het betaald voetbal. De veiligheidsadviseur, die aan het begin van zijn carrière nog als voetbalsteward actief is geweest, liet weten wat het belang is van partners, zoals politie, openbaar ministerie en gemeenten en hoe soms tegenstrijdige belangen het veilig houden van voetbal tot een grote uitdaging kunnen maken. Daarnaast hebben veiligheidsorganisaties te maken met tegenstanders die soms heel slim de tegen hen genomen maatregelen weten te omzeilen, zoals een stadionverbod. Biometrie zou een welkome innovatie zijn om stadionverboden te handhaven, maar dan trapt de privacywaakhond weer op de rem. Een meldplicht is ook effectief, maar stuit soms op ondercapaciteit bij de politie. Om al deze bezwaren te pareren, wordt sinds kort geëxperimenteerd met Identity Based Access. Daarover vertelde Ramon van Ingen, die medeoprichter is van Siip, dat hiervoor een technische oplossing ontwikkelt. Enkele eredivisieclubs passen deze inmiddels toe. In het kort komt het erop neer dat de supporter met zijn officiële ID-bewijs een account op zijn telefoon moet maken. Een soort DigiD dus, waarmee hij via de website of app van de club toegangsbewijzen voor wedstrijden kan aanschaffen. In het stadion is te controleren of de tickets daadwerkelijk door de supporter zijn aangeschaft. Het doorverkopen van tickets of het ‘uitlenen’ van accounts wordt zo praktisch onmogelijk gemaakt.
De bijeenkomst werd afgesloten met een rondleiding over de campus, waarbij onder andere de studio van videoscheidsrechters werd bezocht, en een gezonde en zeer smakelijke lunch.